Antioxidanty - bojovníci proti stárnutí a civilizačním chorobám

18.02.2025
Antioxidanty - bojovníci proti stárnutí a civilizačním chorobám
Antioxidanty - bojovníci proti stárnutí a civilizačním chorobám

Věděli jste, že ječmen a chlorella jsou bohatým zdrojem antioxidantů a díky tomu nám pomáhají proti civilizačním chorobám a stárnutí?

Nejprve bych ráda alespoň stručně vysvětlila, co jsou to vlastně antioxidanty. Připadá mi totiž, že se o nich hodně mluví, ale většina z nás přesně neví, zda jsou to ti hodní nebo zlí a zda a proč bychom je vlastně měli tělu doplňovat...

Antioxidanty jsou látky, které chrání buňky před poškozením způsobeným volnými radikály – nestabilními molekulami, které mohou přispívat k předčasnému stárnutí a civilizačním nemocem. Mezi antioxidanty patří např. vitamíny C a E, beta-karoten, flavonoidy. Není náhoda, že v ječmeni a chlorelle jsou všechny tyto látky bohatě zastoupeny.


A co nám zaručí dostatečná hladina antioxidantů v těle?
- Zabraňuje řetězovým reakcím na buněčné úrovni, a tak je mnohem nižší pravděpodobnost civilizačních chorob, což je vynikající prevence např. onkologických onemocnění, srdečních chorob či různých forem stařecké demence
- Tělo se nevyčerpává obranou před přesilou volných radikálů, a tak se dokáže mnohem lépe vypořádat s různými nachlazeními či virózami
- Naše buňky pomaleji stárnou
I kdyby to byl jen 1 z těchto bodů, stálo by za to si hladinu antioxidantů hlídat!

Je také dobré zamyslet se nad tím, zda nemáme zvýšenou spotřebu antioxidantů díky některému z těchto faktorů:
- životní styl - míra stresu, kouření, alkohol
- prostředí, ve kterém žijeme - sluneční záření, znečištění prostředí, spánek
- strava a pitný režim - maso, cukry a další kyselinotvorné látky; nedostatečný pitný režim
- sport - pozor - pravidelný sport je pro tělo jinak velmi prospěšný, ale v oblasti antioxidantů bohužel nepřispívá
- geny - individuální rozdíly ve schopnosti těla absorbovat karotenoidy.

Možná jste se již setkali s přístrojem, který je schopen z naší dlaně změřit množství antioxidantů v těle. V minulosti jsem si několikrát díky němu ověřila, že mám hodnoty vysoko nad 50000, což je vynikající výsledek. Stejných výsledků dosahovali téměř všichni konzumenti zelených potravin, kteří je měli v jídelníčku alespoň 1 rok. (Ostatní lidé z běžnou zátěží dosahovali průměrných hodnot jen okolo 25000. Podotýkám, že nešlo o nemocné). 

A jedna "zvídavá" kamarádka se dočetla, že na tomto přístroji je možné změřit také antioxidační hodnotu potravin. Příklad popisoval diametrální rozdíl mezi rajčetem ze supermarketu a ze zahrádky.
"Nelenila" a nechala změřit také zelené potraviny Green Ways. A jak myslíte, že dopadly? Nebudu Vás napínat - Řase bylo naměřeno 88000 jednotek, ječmeni 68000.

 Takže chcete-li mít ochráněny buňky před všudypřítomnými volnými radikály, není opravdu nic jednoduššího a jistějšího než jíst pravidelně a dlouhodobě ječmen a chlorellu :-)

Mějte se krásně a buďte fit!
Marcela

V případě zájmu o kvalitní a čerstvé produkty si můžete bezplatně zřídit přístup do klientské sekce a objednávkového systému, který Vás k ničemu nezavazuje, nebo nás kontaktujte.
Rádi Vám zodpovíme Vaše dotazy a vyřídíme Vaši objednávku :-)